Одесский Вестник

26 февраля 2007 года

Уроки англійської

У цьому невеличкому напівпідвальному приміщенні на вулиці Успенській вдень та ввечері лунають молоді голоси. Не українською, не російською, а англійською, німецькою, французькою, іспанською. Тут навчають іноземним мовам. Директор центру «Лінгва» Наталя Єрасова розпочала свою справу п’ять років тому, коли наші співвітчизники нарешті зрозуміли, що світ не такий вже великий, живемо ми не за залізною завісою, стосунки з іншими країнами налагоджуються, сумісні підприємства успішно працюють та й взагалі сучасна культура диктує необхідність вільного знання хоч однієї іноземної мови.

Справи майже одразу пішли добре. Як це вдалося двадцятисемирічній Наталі Сергіївні? Усі фактори, як то кажуть, на лице. По-перше, молода підприємниця високоосвічена людина. По-друге, вона вивчила міський ринок попиту і мала не тільки ідею, а й чіткий бізнес-план. По-третє, оскільки цей план передбачав використання самої сучасної методики міжнародного зразка, ставку було зроблено на зовсім молодих викладачів, не маючих досвіду старої школи. Мені здається, що саме те, що Єрасова передбачала необхідність постійно вчитися — для себе і для своїх співробітників –
дало змогу центру «Лінгва» не тільки вистояти в економічному просторі, здобути добру репутацію, а й нарощувати свій потенціал.

Зараз тут навчаються більш ста дорослих і майже стільки ж діточок віком від трьох років. До того ж центр налагодив співпрацю з корпоративними клієнтами. Дворічний курс англійської пройшли робітники торгового дому «Сапсан», вивчають її безпосередньо на підприємстві заводчани з «Одескабель», банківські працівники «ПроКредітБанку» і «Порто-Франко».

Центр «Лінгва» дав змогу професійного працевлаштування чотирнадцяти молодим людям віком до двадцяти п’яти років. Одинадцять з них – викладачі. Антоніна і Яна – секретарки, до речі, теж добре володіючи іноземними мовами. Вони спілкуються з новими клієнтами, проводять тестування потенційних учнів, формують навчальні групи згідно з рівнем знань. Менеджер Тетяна Калініна займається організаційними і побутовими проблемами. Є в центрі бібліотека, і відеотека де можна взяти напрокат відео-, аудіо-диски, касети з фільмами, художню літературу англійських та американських класиків.

Всі викладачі мають міжнародний сертифікат «СELTA», пройшли стажування в Україні і в зарубіжжі. Два рази на місяць в центрі проводять конференції для своїх фахівців. На так званий «Workshop» для обміну досвідом та його набуттям приїздять із інших регіонів України. Недавно тут приймали колег з Дніпропетровська.

Навчають різним мовам с нульового рівня до посуненого -«Advanced». Саме для слухачів останнього в центрі завжди працює гість із зарубіжжя, так званий «носій мови». Зараз це Девід — викладач з Канади. Він не тільки приймає участь у загальному навчальному процесі, а й веде щосуботній Клуб англійської. Це до вподоби не тільки слухачам найвищого рівня, а й співробітникам центру. Обговорення якоїсь теми, саме спілкування проходить продуктивно і 3 — весело. А може тому і продуктивно, що весело і невимушено?

«Лінгва» потихеньку росте. Орендували ще одне приміщення. Відкрили курс ще однієї мови — болгарської. Систему знижок сплати, яка спочатку діяла на членів однієї родини та при вивченні ще однієї мови, зараз розповсюджується навіть на друзів і знайомих слухачів курсу.

Навчають тут добре. Інакше чому б приводили сюди батьки не тільки першу дитину, а й згодом і другу, і третю? Чому б охоче брали для своїх дітей паралельний курс ще однієї мови? Чому б радили своїм друзям саме цей заклад?

Результати тут, як на мене, вражаючі, а ціна курсу така невелика, що посильна навіть для тих, хто живе, як кажуть, на одну зарплату. То ж вчіться! Це того варте.